a nagy pontyok megjelenésére.Négy bottal horgásztam, kettõvel a part széli vizeket, kettõvel pedig a tó közepén található törések széleit céloztam meg. Ez utóbbi bizonyult jobb választásnak. 12-13 méteres mélységben tapogattam ki olyan pár négyzetméteres területeket, ahol vastagabb kagylóréteg található. Írd és mondd 7 kilógramm 24 milliméteres Odyssey XXX kagylós bojlit vittem magammal, ami elsõ hallásra nagyon kevésnek tûnhet, de az volt a célom, hogy kicsi, ellenben koncentrált ,minõségi etetéssel távol tartsam a ,,kisebb" példányokat. Pelletet és magféleségeket abszolút nem használtam. Egy szem süllyedõ bojlival csaliztam, és mellette 3-4 szem bojlit tettem félbe vágva PVA-ba. Megpróbáltam hajszál pontosan a kagylós terület közepére leengedni a szerelékemet.
Magam sem gondoltam, hogy az elsõ kapástalan nap után 6 nap alatt 480 kilógramm pontyot fogok fogni úgy, hogy 13 kilógramm alatti példány nem akadt a horgomra. Megtisztelt jó pár 13 és 17 kilógramm közti ponty, négy darab 18 és egy darab 19 feletti példány is. De a túrára a koronát egy 26,10 és egy 23,50 kilógrammos gyönyörûséges tõponty megfogása tette fel.
Életem eddigi legnagyobb hala 26,10 kiló.
A szerelék 4-es méretû Gardner Covert Mugga horogból, és 25 librás fekete Gardner Vigilante elõkezsinórból állt, ami 40 centiméter hosszú volt.
A túra utolsó elõtti napján sikerült horogra csalnom egy 23,50 kilós példányt is.
Nagyon érdekes, hogy a nagyobb pontyok jelentõs részét, napközben a kegnagyobb melegben fogtam !!!
Hiszek abban, és többször tapasztaltam is, hogy a kevés, de minõségi és koncentrált etetéssel eredményesebbek lehetünk az olyan vizen, ahol sok nagy példány él.
Mindenkinek kívánok nyárra hasonló élményekben gazdag horgászatot!
Bordás József